השבוע קיבלו הילדים תעודות.

וזו הזדמנות לפנות למשרד החינוך בבקשה: גם אני רוצה תעודה. או לפחות שתהיה לי רובריקה בתוך התעודה של הילדים. מה לא מגיע לי?

ושיהיה כתוב שם ככה:

לאמא הנהדרת שלך התלמיד:

 1. שמרת על סדר וניקיון בתיק של הילד, וזה אומר- הוצאת לו את הלחם עם העובש מהסמסטר הקודם ודאגת להוציא את כל חידודי העפרונות שהתפזרו שם.
 2. הכנת את עבודת השורשים ובני המצווה והגשת אותה בזמן.
 3. למדת את הילד שלך מתי הוא יכול  לוותר על שיעורי בית , כדי לשמור על אווירה נעימה בבית.
 4. היית קשובה לילד שלך ואפשרת לו במידה סבירה, לקחת יום חופש מהלימודים.
 5. רצת ודיברת ונפגשת עם הצוות רק עשר פעמים בסמסטר, והצלחת שיהיה לו שאלון מוגדל, ומועד ב לבחינה, ושיאפשרו לו  להיות בתפקיד "מזכיר" המורה כדי שיוכל לשאוף אוויר ולצאת מהכיתה.
 6. את האמא שנסעת רק שבע פעמים בשבוע( ושבע כי לפעמים זה קורה פעמיים ביום) והבאת לו את הסנדוויצ’ים ששכח, את נעלי ההתעמלות, אישורי היציאה, פנקס החיסונים, המחוגה, התנך המלא והאטלס הנכסף…( אה, זה עדיין לא מצאתי… למרות שנשבעת כבר קניתי שלוש פעמים.)
 7. את האמא שהגעת בזמן לאסוף את הילד שלך, ולא התבלבת בין עשרה לשתיים ושתיים עשרה ועשרה…
 8. את האמא שמגיעה שוב ושוב לועדת משמעת. למרות שאת בעצמך כבר יכולה לדקלם את המילים: "לילד שלך יש יכולת מנהיגות ופוטנציאל אבל….הוא מצחיק את כל הכיתה".
 9. היית קשובה למורה( שאמרה שהילד לא יכול לשבת ולה אין יותר מה לעשות). עודדת אותה ותמכת בה ברגעי המשבר.
 10. את האמא שניסית ללמוד שוב את לוח הכפל, ומשוואות עם נעלם אחד. ועמדת בפני הפרצוף של הילד שלך שמתפלא: איך עברת בית ספר ודבר כזה את לא זוכרת….
 11. ואת האמא האופטימית שמקווה שהילד שלך לא יעבור את מה שאת עברת כשהיית קטנה. ולכן, הפכת את הבית שלך לחמ"ל עם מערכות שיעורים, טלפונים של מורות, דפי קשר, ספרים, אביזרי עזר לקימה בזמן, והכי חשוב למדת את הילד שלך איך לשלוף בזמן ובצורה יצירתית ואמינה- תירוצים למען המורה.

מאחלת לכולנו שבוע שבו נכתוב לעצמנו במה הצלחנו, ונאגור כוחות לעבור שוב ושוב יסודי, חטיבה ותיכון…למרות שמזמן סיימנו.